Malper/Anasayfa

M.Nureddin Yekta'nin sayfasina hoş geldiniz!..

 

Fıkra - Mizah

En büyük ahmak!

Bulanığın bir köyünden Nurullah Hoca efendi Arabistan’da yaşamak için bir umre ekibiyle Arabistan’a gidiyor, arkadaşlarını bırakıp kaçıyor, (nedense özellikle saf ve dürüst müslümanlar islam deyince Arabistan akıllarına geliyor ben de bilmiyorum.) Hoca oraya yerleşecek ve orada Hz. Peygamberin komşusu olacaktı güya. Pasaport ekipte kalıyor tabi. Üç ay sonra yakalanıyor ve kimliksiz olunca da ajan diye hapse atıyorlar, yine üç ay da hapiste kaldıktan sonra, mesele anlaşılıyor ve onu çıkarıp sınır dışı ediyorlar. Ürdün, Suriye derken birgün Şam’da bir caminin önünde abdest alırken yanında abdest alan ve uzak Asya'dan olduğu renginden belli olan birine soruyor.

- Sen nerelisin? Adam
- Ben Hindistanlıyım diyor.
Nurullah Hoca bunu duyunca başını sallıyor ve yine soruyor.
- Sizin orada hala ineklere tapanlar var mı? Adam
- Evet var diyor? Nurullah hoca
- Allah Allah yav bu asırda Allah’a inananlar azaldı, bu Hindistan milleti hala ineğe tapıyor, acaba Hindistan milletinden daha ahmak bir millet var miki dünyada diyor.

Adama şöyle bir süzdükten sonra,
- Sen nerelisin? Diye soruyor
Nurullah hoca ben Türkiyeliyim der. Adam gülümsiyerek diyorki; “Dünyada Hindistan milletinden daha ahmak bir millet var o da puta tapan milletlerdir, biz ineğe tapıyorsak onun altı şeyinden istifade ediyoruz, yavrusundan, sütünden, tezeğinden, etinden, yağından, derisinden. Ama putçuların putlarının ne yağı, ne sütü, ne derisi, ne eti, ne yavrsu ve ne de tezeği var, şimdi soruyorum Allah aşkına şu aldığın abdest aşkına hangi millet daha ahmak?

M.Nureddin Yekta

Fıkra ve mizah sayfasına dönebilirsiniz!