ÇIKAR KARIŞILIĞI UTANMA YOK

ÇIKAR KARIŞILIĞI UTANMA YOK!

Kendi çıkarına göre konuşuyorlar kendine göre biçiyorlar, nazik mütevazi kelimeler kullanıyorlar. Hiçbir şey olmamış gibi sözleri ortaya atıyorlar.
Hayır efendim hayır devlet Kürt halkına zulüm yapmıştır hakaret etmişler insanın akılına mantığına sığmayacak hakaret işkence yapmıştır. Dünya tarihinde kayıtta geçmemiş , dünyada olmamış ve olmayacak Kürtlere karışı kötü muamele yapmıştır. Bir milletin dilini kültürünü varlığını yasaklarsa bir asır boyu hem kendi dilini öretmeyen hamda niye dilimi bilmiyorsun işkenceden geçiriyor, cezalandırıyor, öldürüyor , kamçılıyor, aşağılıyor !
Bir tarafta kardeşiz, eşitiz, aramızda fark yok diyor. Bunu bilmiyorum kendinin mi alay ediyor Kürtlere mi alay ediyor?
Yeter artık yeter yalancı, dolancı, günahkar nereye kadar bu yobazlık devam edecek? Ne zaman bu hesap sorulacak, Allaha mı bırakalım yoksa şimdi mahkeme kuralım sizden soruyorum? Hemen karar verin zaman kayıp etmeyelim.
İlkönce bu milletimiz e bir tedavi şart. Bu millet e bir doktor bir ilaç bulmalı. Hepsiler şizofren olmuşlar, doğruluk buna karşı bir düşman olmuştur. Doğru kelime oyla onlara acı geliyor ki zehirden deha şiddetli etkiliyor. Ben bunlardan hayratla kalıyorum, bunlar kendi kendine düşmanlık yapıyor. Düşmanlar bunların beyini yıkanmıştır kendi zihniyeti kafasına yarlaştırmışlar, kendine bağlamışlar. Yanı ilah düşmanın lehine konuşurlar. Hata doğruluk kabul etmese, doğruluk ne kadar tatlı olduğu öğrenmese bunlar başaramayacak. Hiçbir hedefe olaşmayacak, bunu bilsin ki yalan dolanla yapılan binalar projeler ömrünü kısadır. Ama doğruluk şeref ve şandır, müebbet tir.
Bu tamahkarlık bu milleti bataklığa ve esfelesafiline götürüyor ne kadar başına felaket olayı geliyor da tecrübe akıl almıyorlar. Ne için akıl almıyorlar çünkü şahsı çıkarından başka düşünceler bunlarda yok. Kendi sahsı ve çıkarından başka bir şey ne tanır, nede bilir! Bunun kültürü eğitimi budur. Hilekarlık dolandırıcılık ihanet yapmaya özmenleşmişler diploması almışlar. Bu millet neyin peşinde koşuyor farkında değildir. Bunlar sadece zılgıt atmaya alay etmeye alışmış, bu hareketler ne olduğu bilmiyorlar bir alışkanlık olmuşlar.

Efendim bu memleketin her tarafı zehir olmuştur. Oyla bir kıççık nifakı ekmişler ne sohbet kalmış ne seyahat kalmış, oyla olmuştur ki insan insanın yüzüne bakmayarak. Kin ve nefret alev gibi yerden yükseliyor.
DILCIWAN

Social

Çîrok

EFRÎN’E

Efrîn kelha egîd û mêra ye,
Qadek ji qada şer û cenga ye,
Ev warê ku ji bav û kal ma ye,
Sulhadîn Eyubî mohr li daye.

Helbest

EFRÎN’E

Efrîn kelha egîd û mêra ye,
Qadek ji qada şer û cenga ye,
Ev warê ku ji bav û kal ma ye,
Sulhadîn Eyubî mohr li daye.

Jiyan û Bîranîn

Kurd çi dixwazin?