Malper/Anasayfa

M.Nureddin Yekta'nin sayfasina hoş geldiniz!..

 

Dini Konular

Kurban Bayramınız mübarek olsun

Kâinatı küfür zülumatından, beşeri sistem karanlığından, cehaletten, manasızlıktan, ümitsizlikten kurtaran ve Îslam Nuru’na, hidayet yoluna, kurtuluşa, saadete getirerek rengini değiştiren, bütün âlemi nura gark eden, dünya ve ahirette rehberimiz olan, Şanı yüce olan Kur’an ile alemlere Rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in ümmetine hediye olarak bıraktıĝı iki kutsal bayramdan biri olan Kurban Bayramına kavuşmuş bulunuyoruz.

Emperyalist güçler ve yerli uşaklarınca parçalara bölünen İslam Diyarında, küfrün ve zülmün boynumuzdaki gaddar halkaları altında, şirkin katranlaştıĝı, cehaletin batıl ile kükrediĝi, münafıkların İslam adına ahkam kestiĝi, putçu, taĝutçu ve diyari harp haline getirilen İslam topraklarında, mahzun kalplerle karşılamak zorunda kaldıĝımız bu mübarek bayramın, aynı zamanda gelişen dünyada küfrün ve zülmün sonunun geldiğinin adeta müjdecisi olduĝu için de, bize ümit veriyor!..

Bununla beraber bizler, bu mübarek Bayrama, hüznü, sevinci, neşeyi, ümidi, duayı ve gözyaşını beraber sığdıracağız. Kurdistan’da, Türkiye'de, Filistin’de, Çeçenistan’da, Moro’da, Keşmir’de, Afganistan’da ve dünyanın diğer bölgelerinde tagutî sistemlerin zülmü altında inin inim inleyen bütün mü’minlerin biran önce hürriyetlerine kavuşmaları için dualar etmeliyiz. Nusret ver, inayet ihsan eyle! Gaflet uykusunda olan mümin kardeşlerimizi şuurlandır. Bizleri afv û mağfiret eyle! diye.

Bu vesile ile; Bayramın tüm İslam aleminde müminlerin şuurlanmasına, birlikteliĝine ve bütün dünyada da barışa ve kardeşliğe vesile olmasını Cenab-i Allah'tan niyaz eder, çete mafya devlet ve hükumetlerinin, masum insanları katleden terörist ve terörizmin olmadıĝı, baskı, zülüm, faili mechulun bulunmadıĝı, herkesin kendi inancıyla, kendi kimliĝiyle, örf ve adetiyle kendini özgürce ifade edebileceĝi dünyalarda daha rahat, daha sevinçli bayramlarda buluşmak ümidiyle tüm din kardeşlerimizin, kürd halkının ve tüm okuyucularımızın bayramını kutlar, saygılarımızı sunarız.

Muhammed Nûreddîn Yekta