Malper/Anasayfa

M.Nureddin Yekta'nin sayfasina hoş geldiniz!..

 

Dini Konular

 

Başaçık namaza kılmak ve medyanın rezaleti! 

Son yıllarda islamı yozlaştırma amacıyla sık sık islami konuları tartışmaya koyan türk medyası ve televizyonları son iki günde de kadınlı erkekli karışık ve kadınların başaçık namaz kılabilecekleri konusunu gündeme almaya başladılar, sanki islami konuların ictihadi görüşü medyaya aitmiş gibi!.. Bırakın ictihadi meseleyi de, bu konuda NASS’ı bile tanımıyorlar. Yaptıkları veya yapmak istdiklerine islami bir isim koymak istiyorlarsa bunu islami ölçüler çerçevesinde yapmaları lazım, yok kendilerine göre bir din oluşturmak istiyorlarsa o zaman islami konulardan uzak olmaları gerekir. Örneĝin namaz kılmak islami bir meseledir, bir ibadettir ve nasıl ne şekilde kılınacaĝı da yine islam tarafından belirlenmiştir. Bu konu Kur’an’la, Hadisle Peygamberimizin uygulamalarıyla ve asırlardır müslümanların uygulamalarıyla ortadadır. Hiç kimsenin bunu deĝiştirmeye ne hakkı ve ne de gücü vardır!.

Amina Vadud’un Katedral’de başlatıp, Esra Numani’nin  bir “Yahudi üniversitesi'nde” Cuma namazını kıldırarak devam ettirdiĝi ve şimdi de aralarında Başbakan'ın danışmanı Cüneyd Zapsu'nun eşi Beyza Zapsu’nun da bulunduĝu fitne grubunun yapmak istediĝi sadece bazı cahil kafaların bulandırılması yoksa daha öteye gitmeleri mümkün deĝil!.. Yoksa bu dinin sahibi var, bu dini bilen alimler var, bu dini hakkıyla yaşayan müslümanlar var, mezkur grup islamı tahrip etmeye çalışan ne ilk ne de son gruptur, bunlar gibi milyonlarca grup geldi geçti, ama islam dini hala geldiĝi gün gibi tertemizdir.

Grubun gerek Amerika ve gerekse Avrupa’nin ortaya çıkarmak istedikleri sözde yeni bir islami anlayışın “Ilımlı Islam” projesidir. Bu islamı protestanlaştırma girişimidir!.. Amerikancı bir din oluşturmaya çalışıyorlar. Suya sabuna dokunmadan Amerika’ya hizmet eden Kur’an’dan uzak yeni bir din anlayışı!… Türkiye’de bu grubun başını çeken kişinin de Başbakan'ın danışmanı Cüneyd Zapsu'nun eşi Beyza Zapsu’nun olması dikkat çekicidir!.. Zaten AKP’nin de ılımlı islam partisi olarak zaman zaman lanse edildiĝi hepimizin malumudur.

Beyza Zapsu’nun, Amerika'da St. John Katedrali'nde ve Yahudi Üniversitesi Brandeis kampusunda organize edilen 'kadın imamlı Cuma namazı provokasyonları'na sponsorluk eden medya patronu Murdoch'un eski ortağı olduĝu söyleniyor.

AKP’nin bu konuda sessiz kalması zihinlerde bazı soruların oluşmasına sebep oluyor; “acaba AKP’nin içinde islamı protestanlaştırma projesinde destek veren başka kişiler de var mı?”

26.01.2006
M.Nureddin Yekta