Malper/Anasayfa

M.Nureddin Yekta'nin sayfasina hoş geldiniz!..

 

Dini Konular

Ademin çocukları

Son zamanlarda, demokrasiden kardeşlikten birlikten bahseden kardeşlerimiz! sıkça islami terim ve ilkelerine saldırmakatdırlar. Çoĝu müslüman olan halkımızın inancına saygısızlıĝın birlik ve beraberliĝimize zarar vereceĝı umurlarında deĝil, çünkü onların istediĝi birlik beraberlik sadece kendi fikirlerinin doĝrultusunda bir araya gelmektir.

Bazıları da özellikle sahte bazı türk hocalarının yalanlarını sanki dindenmiş gibi göstererek saldırı için bir fırsat biliyorlar.

Şunu bilmek lazım eĝer siz kürd birliĝinden bahsediyorsanız bizim inancımıza saygı göstermelisiniz.

Cübbeli, sümükü şerif, sidiĝi şerif gibi konularla Peygambere düpedüz iftira etmektedir. Sahabenin; Peygamberin sümüĝünü, sidiĝini hatta büyük abdestini yediklerini içtiklerini iddia etmektedir. Bu tamamen yalan ve iftiradır. Oysa Peygamberin; bunların necis olduĝunu bir yere bulaşmaları hainde mutlaka yıkanması gerektiĝini yoksa onlarla namazın sahih olmadıĝını söyleyen onlarca hadis var ve bizzat O'nun tatbikini de tewatür yoluyla ulaştıran hadisler var!

Cübbeli'nin amacı nedir peki?

Önce Peygamberin sümüĝünü, sidiĝini hoş gösterecek!

Sonra Peygamberin varisi ve vekili dediĝi Mahmud efendininkini!

Mahmut efendiden sonra da kendisi makama geçecek ve kendi sümüĝünü şerif yapıp millete sürecek ve dini kullanarak insanları köleleştirmek ve hizmetine sunmak! Aynen birçok tarikat şeyhlerinin de yaptıĝı gibi!

İkinci konu ise Adem (a.s.) çocuklarının evlenmesi:

Konu çok uzun.
Ademin bir veya bir kaç tane olduĝu, insanlıĝın babasının Adem mi yoksa maymun mu olduĝu v.s.

Ancak kısaca anlatacak olursam:

Adem babamız 1 tanedir, Allah önce O'nu yarattı sonra cinsinden eşini yarattı. Hawwa anamız biri kız biri oĝlan ikiz doĝururdu. Beraber doĝanlar kardeş sayılırdı, bir sonraki karınla evlenirlerdi. Kaç kez doĝurmuş tam olarak bilinmiyor ancak en sahih bulduĝum rivayete göre dört defa ikiz doĝurmuştur. Kabilin Habili öldürmesinden sonra bir kez daha doĝurmuş ve Şis (a.s.) tek dünyaya gelmiştir. Hayatın devam etmesi için bu şekilde evlenme olmuştur.

Neden bir Adem de, daha çok deĝil? Bugün kardeş evliliĝıne itiraz edenler o zaman da derlerdiki bizim atamız adem efendiydi sizinki kölesiydi ya da işçisiydi öyleyse sizler bize köle olmalısınız, bizi birinci sınıfız sizler ikinci sınıfsınız v.s.

Yani her halükarda insanların itirazı olacaktı.

Kaldıkı yaratan O, mülkiyet O'nun kaçtane ve ne şekidle yataracaĝını sana bana mı soracak?

Kardeş evliliĝine karşı çıkıpta yok ben ademden deĝil maymundanım diyenlere soruyorum:

Sizin maymun atanızın evliliĝi nasıldı?

Bugün hala anasıyla kardeşiyle ilişkiye giren maymunlara bakacak olursak acaba o zamanki atanızın nikahını kim kıymıştı, mahremleriyle öyle bir araya geliyormuydu?

Kardeşin kardeşle ilişkisi yasakmıydı?

Ama şükürki bizim atamızın dönemindeki kardeşlik evliliĝi kısa bir dönem devam etmiştir, ama atası maymunların kardeş ilişkisi hala devam etmektedir!..

Adem uzun boylu idi. Bugün en uzun boylu adam sanırım 220 cm.lik Sultandır. Varsın Adem de 2,5 metre olsun. Kalkıp 20-30 metreye kadar deyip yalancıktan bir mezarla maddiyat temin ediyorlar. Öyle dindendir dedikleri herşeye de inanmasak daha iyi olur.

Konu ile ilgili sorular varsa yazın cevaplamaya çalışayım.

Saygılarımla. 29.03.2016

M.Nureddin Yekta